Kızıltepe çevre yolundaki korkulukları kırarak vatandaşların hayatını hiçe sayıyorlar

spot_img

Mardin Kızıltepe’de yaya geçidini kullanmak yerine kara yollarının refüje koyduğu parmaklıkları kırıp karşıya geçen kimliği belirsiz kişiler ölümlü kazalara adeta davetiye çıkarıyor. Bazı vatandaşlar ise üst geçitlerin azlığından şikayetçi.

Kızıltepe şehri adeta ikiye bölen çevre yolu tehlike saçmaya devam ediyor.  Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların karşıdan karşıya geçişinde çevre yolunu kullanmalarının önüne geçmek için refüjleri tel korkuluklarla kapattı.

TEMSİLİ FOTO

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de vatandaşların üst geçitleri kullanmaları için sürekli denetimlerini sürdürüyor.  Polis ekipleri  vatandaşların yaya geçitleri ve üst geçitleri kullanmaya teşvik etmek için zabıta ekipleriyle  refüjde uyarıcı pankartlar asmıştı. Pankartlarda ‘Lütfen yaya geçitleri ve üst geçitleri kullanınız, en yakın üst geçit 50 metre’ gibi yazılar yazılmıştı.

Bütün bu önlemlere rağmen kimliği belirsiz kişiler üst geçitleri kullanmak yerine refüjdeki korkulukları kırıp karşıya geçiyor. Bu uygulama yüzünden vatandaşların can güvenliği tehlikeye giriyor. Kara yolları ekipleri tespit ettikleri yerleri onardıklarını ifade etti.

Bazı vatandaşlar ise üst geçitlerin azlığında şikayet etti.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER