Kaymakamlıktan ‘Kadın’ın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor’ haberine ilişkin açıklama

spot_img

Kızıltepe Kaymakamlığı, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde “Kadın’ın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada kadının trafo merkezinde yaşadığı bilgisinin asılsız olduğu vurgulandı.

Dün bu haberi biz de abonesi olduğumuz İlke Haber Ajansı’ndan gördük ve bir yaşam haberi olduğu için sistemden çekerek yayınladık. Yayınlanan videoda kadın, eski trafo binasında yaşadığını ve mağdur olduğunu ifade ediyor.

Kadının beyanlarına dayanılarak yapılan haberin içeriğinde şu bilgilere yer verildi: “Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Sacide Yaman, 2 yıl önce eşi tarafından terk edilince 3 ile 9 yaşındaki iki çocuğu ile ortada kaldı. Kaldığı evin kirasını ödeyemeyen Anne Yaman, 9 ay önce Atatürk Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki boş trafo binasına yerleşmek zorunda kaldı. Elektriği suyu olmayan, tuvaleti bulunmayan boş trafonda yaşam mücadelesi veren Sacide Yaman, komşularının yardımlarıyla geçinmeye çalışıyor.Sacide Yaman, havanın çok soğuk olduğu günlerde komşularına sığınmak zorunda kaldığını ve kendilerine uzanacak bir yardım elini beklediğini söyledi.”

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Sosyal medya ve yerel medyada; Atatürk Mahallesi 817. Sokakta, Sadice Yaman adlı vatandaşın trafo binasında 2 çocuğu ile beraber yaşadığı haberi üzerine , Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca ile irtibat sağlandığı, yapılan çevre araştırması neticesinde; vatandaşımızın trafo merkezinde yaşadığı bilgisinin asılsız olduğu, vatandaşımızın annesi ile beraber kaldığı ve trafo merkezinin eski bir kulübe olup evlerine bitişik olduğu için kapısına bir kilit vurarak fazla eşyalarını, erzaklarını ve kullanılmayan eşyalarını buraya koyduğu görüşülmüştür. Vatandaşımıza, Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından mutad yardımlar yapılmakta olup, yapılmaya da devam edilecektir.” denildi.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER