‘Aleviler ve Kürtler DHKP-C ve PKK’lıdır’ diyen doktora hapis cezası

KAYNAKRUDAW
spot_img

İddiaya göre, hastasına “Aleviler ve Kürtler DHKP-C ve PKK’lıdır. Alevilerin hepsi teröristtir”diyen İstanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Ahmet Şeref D.’e 8 ay hapis cezası verildi.

Rudaw’ın haberine göre, Çapa Tıp Fakültesi’nde tedavi için gelen hasta İbrahim Kartal’a nereli olduğunu sorarak, “Sivaslı Alevi” cevabını aldıktan sonra, “Aleviler Cemevi’nde dansöz oynatıyor. Şarap içiyor, buralar cümbüş evidir. Böyle bir din mi olur? Hepsi teröristtir. Aleviler ve Kürtler DHKP-C ve PKK’lıdır. Alevilerin hepsi teröristtir” dediği iddia edilen Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel’e 8 ay hapis cezası verildi.

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi, Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel’in Türk Ceza Kanunu’nun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasının yer aldığı 216/2. Maddesinden suçlu bulunduğunu açıkladı.

Mahkeme, doktorun, 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, pişmanlık göstermediği için indirim uygulanmamasına hükmetti.

Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel’in sabıkası olmaması nedeniyle, hapis cezası ertelendi. 1 yıl boyunca denetimde kalacak, bu sürede kasıtlı bir suç işlenesi durumunda ceza infaz edilecek. Karara istinaf mahkemesinde itiraz hakkı bulunuyor.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER