DOLAR 18,6452 % 0.01
EURO 19,6449 % 0.07
GRAM ALTIN 1.077,07 % -0,31
ÇEYREK A. 1.761,02 % -0,31
BITCOIN 323.341 0.57
SON DAKİKA

HKÜ, video konferans ile Prof. Dr. Civelek’i ağırladı

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, DÜZENLEDİĞİ VİDEO KONFERANS İLE; “BİLİMSEL ÇALIŞMALARDA MOTİVASYON”’UN NASIL ARTTIĞINI VERİLERLE VE METAFORLARLA ANLATAN, TÜBİTAK’IN MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ ALANINDA BİLİM ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ PROF. DR. ÖMER CİVALEK’İ AĞIRLADI.

Son Güncelleme :

04 Şubat 2021 - 16:39

HKÜ, video konferans ile Prof. Dr. Civelek’i ağırladı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Mühendislik Fakültesi, düzenlediği video konferans ile “Bilimsel Çalışmalarda Motivasyon”’un nasıl arttığını verilerle ve metaforlarla anlatan, TÜBİTAK’ın Mühendislik Bilimleri alanında Bilim Ödülü’nün sahibi Prof. Dr. Ömer Civalek’i ağırladı.

Çevrimiçi programda gerçekleştirdiği sunumunda, bilimin bir “kültür” olduğunu söyleyen, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Mekanik Anabilim Dalı Başkanı ve Mühendislik Bilimleri alanında 2017 yılı TÜBİTAK Bilim Ödülü sahibi Prof. Dr. Ömer Civalek, düzenli, sistematik ve sürekli olarak çalışmanın başarıyı getiren önemli faktörler olduğuna dikkat çekti.

Sistematik ve sürekli olarak çalışmak önemli

Bilimsel çalışmalardaki motivasyon ve adaptasyon süreçlerinden de bahseden Prof. Dr. Civalek, çalışmalarını nitelikli yayınlara dönüştürmek isteyen akademisyenlerin ve öğrencilerin bilimsel süreçleri belirli aşamalara bölmesi gerektiğini söyledi.

Bilimsel çalışmalarda motivasyonun, abartı ve gereksiz detaylardan kaçınıldığı zaman daha da arttığını vurgulayan Prof. Dr. Civalek, kendi akademik yaşamı ile ilgili yaşadığı tecrübeleri de katılımcılarla içtenlikle paylaştı.

HKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanifi Çanakçı ve akademisyenlerin de yoğun ilgi gösterdiği programda, bilimsel çalışma motivasyonu şifrelerinin yanısıra konuya ilişkin yöneltilen sorular Prof. Dr. Civalek tarafından detaylı olarak cevaplandı.