DOLAR 18,6420 % 0
EURO 19,3122 % 0.23
GRAM ALTIN 1.050,89 % 0,30
ÇEYREK A. 1.718,20 % 0,30
BITCOIN 319.045 1.811
SON DAKİKA

Güvenli bölgeye akademik ziyaret

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (GAÜN) REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. RECEP YUMRUTAŞ, SURİYE’NİNGÜVENLİ BÖLGESİNDE BULUNAN GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ AZEZ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İLE AFRİN EĞİTİM FAKÜLTESİ’Nİ ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 18:32

Güvenli bölgeye akademik ziyaret

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Suriye’ningüvenli bölgesinde bulunan Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi ile Afrin Eğitim Fakültesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette, akademik ve idari personellerle bir araya gelen Prof. Dr. Yumrutaş, Suriye’nin güvenli bölgelerinde insani ve sosyal yardımlara devam ettiğini söyledi. Yardımların yanında eğitim hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Yumrutaş, 3 fakülte ve 1 yüksekokul ile yükseköğretimde hizmet verildiğini belirterek, bu birimlerde eksiklerin en kısa zamanda giderileceğini ve hizmetlerin artarak devam edeceğini kaydetti. Prof. Dr. Yumrutaş ve beraberindeki heyet, ayrıca bölgede Türkçe’nin yaygınlaştırılması ile ilgili eğitim hizmetlerinde faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü’nün Azez’dekimerkezine de ziyarette bulunarak, kurumlar arası işbirliği imkânını değerlendirip, görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Suriye’ningüvenli bölgesine gerçekleştirilen ziyarete Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, Afrin Eğitim FakültesiDekanı Prof. Dr. Habib Özkan, Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi İbrahim Halil İlgi ve Azez İslami İlimler Fakültesi Fakülte Sekreteri Cemil Çavdar da eşlik etti.